menu

Kampania „Mała Książka – Wielki Człowiek” podbija biblioteki

2019-02-01 10:14:06 (ost. akt: 2019-02-01 10:28:51)

„Mała Książka – Wielki Człowiek” to pilotażowy projekt Instytutu Książki, którego partnerem jest również Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie.

Projekt skierowany jest do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców.
Do projektu, który rozpoczął się we wrześniu 2018 r., przyjęto blisko 800 bibliotek publicznych z całej Polski, co wraz z podległymi im filiami daje łącznie 3,5 tys. oddziałów bibliotecznych, w których można odebrać „Wyprawki Czytelnicze”. Od początku trwania pilotażu biblioteki odwiedziło ponad 30 tys. trzylatków z rodzicami. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, podczas której zostały zapisane do biblioteki i stały się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego. Od początku trwania akcji ponad 4 tys. trzylatków odebrało imienny dyplom za aktywne rozwijanie czytelniczej pasji, czyli wypożyczenie co najmniej dziesięciu książek.

Projekt pilotażowy zakończył się w grudniu 2018 r.

W chwili obecnej wydajemy ostatnie wyprawki dzieciom urodzonym w 2016 roku. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców do Oddziału Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej oraz Filii Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytnie w celu zapisania dziecka do biblioteki oraz odbioru „Wyprawki Czytelniczej”. W skład wyprawki wchodzą: książka „Pierwsze wiersze dla…” (antologia wierszy wybitnych polskich poetów), poradnik „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” przypominający o korzyściach wynikających z czytania oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Po zebraniu dziesięciu naklejek, Mały Czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

Zachęcamy do jak najszybszego odbioru „Wyprawek Czytelniczych”, gdyż ilość pakietów jest ograniczona.