menu

ACADEMICA - Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych

2018-02-05 13:10:41 (ost. akt: 2018-02-05 14:24:34)

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie zaprasza do korzystania z bezpłatnego dostępu do zasobów elektronicznych systemu Academica.

ACADEMICA - to serwis udostępniający zasoby cyfrowe Biblioteki Narodowej, w tym współczesne książki i czasopisma naukowe ze wszystkich dziedzin wiedzy.
Dostęp do publikacji chronionych jest możliwy za pośrednictwem terminala znajdującego się w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytnie ul. Polska 8. Publikacje nie chronione prawem autorskim są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń.

Ogólne zasady korzystania z systemu Academica w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie:

1. Rejestracja do systemu ACADEMICA (www.academica.edu.pl) odbywa się poprzez formularz dostępny w bibliotece. Wymagane jest okazanie dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

2. Osoba składająca oświadczenie musi posiadać aktywną kartę biblioteczną, przy pomocy której rejestruje się w systemie. Biblioteka udostępnia tymczasowe hasło, które po pierwszym logowaniu należy zmienić.

3. ACADEMICA umożliwia rezerwację publikacji chronionej na dowolny termin (z dwutygodniowym wyprzedzeniem). Zarezerwować można maksymalnie 10 publikacji, w jednym module czasowym można korzystać jednocześnie z 5 pozycji (moduł czasowy – 1 godzina).

4. Każdy wybrany tytuł przeglądać można przez 3 dowolnie wybrane dni. Terminal jest dostępny w godzinach pracy biblioteki.

5. System umożliwia tworzenie notatek (do 3600 znaków), import danych bibliograficznych, zapamiętywanie kwerend. W przypadku publikacji chronionych nie ma możliwości kopiowania dostępnych treści.

6. Dozwolona przerwa w korzystaniu z terminala wynosi 15 minut. Po tym czasie następuje automatyczne wylogowanie z systemu i zwolnienie posiadanej rezerwacji.

7. Z komputerów domowych możliwy jest nieograniczony dostęp do publikacji nie chronionych prawem autorskim oraz przeglądanie katalogu i dokonywanie rezerwacji na wybrane moduły czasowe.

Zapraszamy do korzystania z nowej oferty.


Regulamin użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA - https://academica.edu.pl/static/Regulamin-uzytkownika-Academica.pdf

Podręcznik czytelnika - https://academica.edu.pl/help

Więcej o projekcie na stronie: www.academica.edu.pl