menu

Ferie zimowe w Bibliotece

2019-02-04 15:11:57 (ost. akt: 2019-02-12 08:42:24)

Ferie zimowe są idealnym czasem do spędzenia go w sposób kreatywny i aktywny ze swoimi rówieśnikami, dlatego moc ciekawych atrakcji przygotowała dla dzieci i młodzieży Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie.

Były wśród nich m.in. gry planszowe i edukacyjne, zajęcia literackie, plastyczne oraz teatrzyk obrazkowy Kamishibai.

Tegoroczne FERIE W BIBLIOTECE rozpoczęły się interesująco. Pierwszy dzień ferii przypadł w dniu święta babci i dziadka. Dzieci opowiadały o nich ciekawe historie oraz wykonały kalendarze z okazji ich święta. Miejska Biblioteka Publiczna gościła ratowników z FUNDACJI GRUPY AUTRIMPUS SZCZYTNO, którzy przeprowadzili zajęcia dla dzieci z udzielania pierwszej pomocy. Dzieci odgrywały różne scenki, dzięki którym lepiej utrwaliły zdobytą wiedzę. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również spotkanie z Eweliną Jay, właścicielką firmy English Your Way, która poprowadziła zajęcia z językiem angielskim. Dzieci aktywnie brały udział w wesołych zabawach, układaniu puzzli oraz wspólnym śpiewaniu piosenek. Atrakcji nie zabrakło również na spotkaniu z dogoterapeutką Wiolettą Wójcik, która przybyła do nas ze swoim psem. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach i zafascynowane czworonogiem nagradzały go za wykonane polecenia, dzięki czemu każdy uczestnik ferii mógł przez chwilę poczuć się jak jego opiekun.
„Bajki z zimowej szufladki” – to zajęcia literackie, podczas których dzieci wysłuchały wyjątkowych bajek, które zostały dla nich wybrane oraz czytane przez bibliotekarzy. Dzieci zaciekawione książką „O pszczołach” tworzyły swoje pszczółki, dla których również wykonały miodowy plaster. Nie zabrakło też obrazkowego teatrzyku Kamishibai, który wzbudzał duże zainteresowanie nie tylko ciekawą bajką ale również atrakcyjną formą w jakiej została ona przedstawiona.
Zajęcia plastyczne budziły ogromne zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć wykazali się dużą kreatywnością, tworząc ciekawe prace z rozmaitych materiałów.
„Rzuć kostką!” – to zabawy z grami planszowymi, zręcznościowymi, łamigłówkami oraz zagadkami, z którymi zmagali się uczestnicy. Spotkania przy grach, cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Na zakończenie FERII W BIBLIOTECE zorganizowano bal karnawałowy z wesołymi zabawami i dodatkowymi atrakcjami.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, w której można zobaczyć jak nasi uczestnicy spędzili wyjątkowe ferie.