menu

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

2019-06-03 14:53:53 (ost. akt: 2019-06-06 14:21:33)

W dniach od 1 do 9 czerwca obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. XVIII edycja organizowana jest pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”.

Akcja ta ma na celu popularyzację czytelnictwa i głośnego czytania dzieciom. Jest to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
W naszej bibliotece zaproszone osoby czytają dzieciom wybrane bajki, a następnie opowiadają o swojej pracy.

3 czerwca 2019 r. naszym gościem był Pan Jacek Pieńkos - pszczelarz, który przeczytał dzieciom bajkę pt. "Mały czerwony kogucik". Demonstrował dzieciom różne narzędzia, które są niezbędne w pracy pszczelarza. Dodatkową atrakcją oraz bardzo ciekawym doświadczeniem była możliwość obserwowania żywych pszczół przywiezionych do biblioteki w specjalnym szklanym ulu.
4 czerwca 2019 r. naszym gościem była Pani Katarzyna Ciak - muzyk, która śpiewająco przeczytała dzieciom bajkę pt. "Gdzieś daleko bajka eko". Swoją niezwykłą energią porwała przedszkolaki do wspólnej zabawy przy wesołej muzyce.
5 czerwca 2019 r. naszym gościem był Pan Piotr Mikosza, który przeczytał dzieciom jedną z opowieści o Kubusiu Puchatku. Pan Piotr przygodę ze sportem rozpoczął już w dzieciństwie, obecnie jest miłośnikiem biegania , morsowania, tenisa stołowego oraz nordic walkingu.
6 czerwca 2019 r. naszym gościem był Pan Krzysztof Suchodolski - ratownik wodny, który przeczytał dzieciom bajkę J. Wieslander pt. "Mała Mu na zjeżdżalni". Opowiedział także o swojej ciekawej pracy, zademonstrował sprzęt ratowniczy oraz przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku nad wodą.