menu

Ferie Zimowe w Bibliotece

2020-02-03 10:33:02 (ost. akt: 2020-02-05 14:57:11)

Tegoroczne „Ferie w bibliotece” bogate były w wiele ciekawych atrakcji. Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła gości mających interesujące pasje oraz reprezentujących ciekawe zawody.

Czas ferii w bibliotece wypełniły również różnorodne gry planszowe oraz zajęcia literackie i plastyczne. Biblioteka podczas zajęć realizowała ogólnopolski projekt "Para-Buch Książka w ruch!", którego celem jest promocja czytelnictwa literatury popularno-naukowej wśród dzieci. Uczestnicy ferii podczas każdych zajęć słuchali wyjątkowych bajek oraz poznawali literaturę naukową z różnorodnych dziedzin wybraną oraz prezentowaną przez bibliotekarzy.
W pierwszy dzień ferii dzieci dowiedziały się „Co słychać w lesie?”. Pan Piotr Dzięgo- leśniczy z Nadleśnictwa Korpele opowiedział o ciekawostkach dotyczących mieszkańców lasu, zdobytych w trakcie swojej pracy. Miejska Biblioteka Publiczna gościła również funkcjonariuszy służb mundurowych. Gośćmi biblioteki byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Jak spędzić bezpiecznie ferie? – na to oraz inne pytania odpowiedziała st. post. Joanna Manelska. Dzieci z zaciekawieniem słuchały również Funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Szczytnie kpt. Łukasza Wróblewskiego, który opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz zaprezentował sprzęt używany podczas akcji ratowniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z pszczelarzem- Jackiem Pieńkosem, które zakończone zostało degustacją różnorodnych miodów. Dzieci chętnie wzięły udział w zajęciach plastycznych, które poprowadził Bartosz Myślak- artysta zajmujący się rzeźbą i grafiką. Uczestnicy wykonali grupową pracę plastyczną- obraz przedstawiający pszczołę w otoczeniu kwiatów. Atrakcji nie zabrakło również na spotkaniu z muzykiem- Katarzyną Trzcińską. Uczestnicy przenieśli się w krainę muzyki konstruując własny instrument perkusyjny. Miejska Biblioteka Publiczna gościła również rzeźbiarkę- Barbarę Roguszczak, która opowiedziała o technikach i narzędziach niezbędnych przy pracy z gliną. Podczas warsztatów dzieci wykonały dinozaury z gliny. Biblioteka zadbała również o zdrową porcję ruchu w czasie ferii zimowych. W ramach zajęć pod hasłem "Biblioteka na sportowo" uczestnicy mieli możliwość poznania sztuki walki jaką jest kyokushin karate. Zajęcia zostały przeprowadzone przez senseia karate- Dariusza Hrynowieckiego. Dzieci miały również możliwość wzięcia udziału w różnych zajęciach konstrukcyjnych podczas których stworzyły pojazdy mechaniczne, rakiety kosmiczne oraz gigantycznych rozmiarów "Eko-robota" wykonanego z rozmaitych materiałów. Uczestnicy miło spędzili czas na zabawach z grami planszowymi, edukacyjnymi oraz zręcznościowymi, które integrowały uczestników i sprawiły dużo radości .
Filia Nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej również przygotowała atrakcje dla uczestników ferii zimowych. Dzieci z chęcią brały udział w zimowych zajęciach literacko-plastycznych. Słuchały wybranych przez bibliotekarza bajek, tworzyły prace plastyczne oraz spędzały czas przy grach i zagadkach. Nie zabrakło obrazkowego teatrzyku Kamishibai, który cieszył się zainteresowaniem ze względu na ciekawe opowiadania oraz swoją atrakcyjną formę.
Na zakończenie FERII W BIBLIOTECE odbył się bal karnawałowy dla wszystkich uczestników zajęć prowadzonych w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Filii Nr 2. Wesołe zabawy oraz inne atrakcje wypełniły wspólnie spędzony czas.