menu

Spotkanie autorskie on line z Joanną Jax

2020-06-09 15:29:39 (ost. akt: 2020-06-09 15:51:22)

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie zaprasza 16 czerwca 2020 r. o godz. 17.00 na spotkanie autorskie on line z Joanną Jax, zorganizowane na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece.

Transmisję na żywo będzie można obejrzeć na Facebooku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie: www.facebook.com/WBPOlsztyn/

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki” dofinansowanego ze środków Instytutu Książki.Joanna Jax to polska pisarka tworząca pod pseudonimem artystycznym (właśc. Joanna Jakubczak)
Urodziła się i mieszka w Olsztynie. Jest absolwentką Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego.
Oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się copywritingiem i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka wspierającej Polaków w Kazachstanie.
Zadebiutowała w 2014 r. książką “Dziedzictwo von Becków”, która zachwyciła zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści: “Długa droga do domu” i “Piętno von Becków” ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki.
Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli książki “Syn zakonnicy” i “Białe róże z Petersburga”, a także cykle powieściowe – sześć tomów “Zemsty i przebaczenia” oraz trylogie “Zanim nadejdzie jutro” i “Prawda zapisana w popiołach”.
Joanna Jax jest laureatką Wawrzynu - Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 przyznawanej przez czytelników. W 2018 r. jej powieść “Narodziny gniewu” znalazła się wśród dwunastu bestsellerów promowanych w ramach ogólnopolskiej akcji CZYTAJ.PL