menu

Narodowe Czytanie powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza

2016-08-23 11:35:41 (ost. akt: 2016-09-06 16:23:09)
Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie

W sobotę 3 września zaprosiliśmy publiczność na Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, które w tym roku odbyło się na pasażu pomiędzy budynkami przy ul. Nauczycielskiej 18 oraz Solidarności 6.

Zaproszeni przyjaciele biblioteki przeczytali wybrane fragmenty powieści a podopieczni fundacji Kreolia- Kraina Kreatywności przygotowani przez Joannę Gawryszewską zaprezentowali program artystyczny. Wśród czytających byli przedstawiciele różnych zawodów: mistrz kominiarski Jerzy Januszyk, pielęgniarka Ewa Sielska, rowerzystka z drużyny”Kręcioły” Grażyna Saj-Klocek, członkini zespołu „Krys” Krystyna Ślesicka, nauczycielki: Lila Kulas i Teresa Moczydłowska, radny Paweł Krassowski, prezes stowarzyszenia „Kurpie w Szczytnie”Irena Mossakowska oraz pisarka Grażyna Mączkowska.
O nagłośnienie i oprawę muzyczną zadbał Andrzej Ałaj z MDK Szczytno.
Dzięki bibliotekarkom częstującym owocami w strojach starożytnych Rzymian goście mogli poczuć atmosferę dawnych uczt. Na zakończenie spotkania, w książkach przyniesionych przez uczestników, stawiano na pamiątkę okolicznościową pieczęć. Narodowe Czytanie w Szczytnie odbyło się po raz trzeci, w ubiegłym roku czytano „Lalkę” Bolesława Prusa a wcześniej” Trylogię” Henryka Sienkiewicza. Ogólnopolska akcja odbywa się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i ma na celu popularyzowanie literatury polskiej. W uroczystości wzięło udział blisko 100 osób.