menu

HAPPENING CZYTELNICZY

2016-09-06 14:49:12 (ost. akt: 2016-09-06 15:38:32)
HAPPENING CZYTELNICZY

HAPPENING CZYTELNICZY

Autor: MBP Szczytno

W piątek 2 września 2016 r. został zorganizowany happening czytelniczy.

Przed MDK w Szczytnie pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej rozdawały przechodniom ulotki zapraszające na Narodowe Czytanie oraz ulotki informacyjne o godzinach pracy Biblioteki i jej usługach.
Bibliotekarki zachęcały dzieci i dorosłych do wysłuchania fragmentów bajek, które głośno czytał Wojciech Grochowalski przy akompaniamencie gitarzysty Adama Cudaka.
Przechodnie chętnie zatrzymywali się też przy stoisku UWOLNIJ KSIĄŻKĘ. Wybierali książki dla siebie i mamy nadzieję, że po ich przeczytaniu przekażą egzemplarze następnym osobom.
Kolejnym miejscem, gdzie w tym samym dniu po południu mieszkańcy po raz drugi mogli uczestniczyć w happeningu czytelniczym promującym czytanie książek wśród lokalnej społeczności była plaża miejska.
Można było usiąść wygodnie na leżakach plażowych i posłuchać głośnego, czytania do którego bardzo chętnie zgłaszały się również dzieci tam przebywające .
Książki głośno czytali Marta Szyszko i Adam Bocianiak.
W happeningu wzięło udział ok.60 osób. HAPPENING CZYTELNICZY HAPPENING CZYTELNICZY HAPPENING CZYTELNICZY HAPPENING CZYTELNICZY