menu

Ferie zimowe 2017 w Bibliotece

2017-01-18 10:36:27 (ost. akt: 2017-02-15 07:37:17)
Ferie zimowe 2017

Ferie zimowe 2017

Ferie zimowe 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przebiegały pod hasłem: „Sztukę ze wszystkiego zrobię, wyobraźnia mi podpowie”

Na warsztatach rękodzieła artystycznego pod kierunkiem Anny Olbryś, powstały papierowe podkładki pod kubek oraz wazoniki zdobione wstążkami i kolorową włóczką.
Podczas zabaw i gier z językiem angielskim, przeprowadzonych przez Ewelinę Jay, właścicielkę firmy English Your Way, dzieci grały w klasy, uczyły się nazw miesięcy, liczyły, poznawały kolory, uczyły się nazw części ciała przy piosence, nazw owoców i innych produktów spożywczych po angielsku.

Zajęcia literacko – edukacyjne były uatrakcyjnione kreatywnymi zabawami z książką „Naciśnij mnie” Herve Tulleta. Inspiracją do zabaw plastycznych były książki m.in. „Mała encyklopedia domowych potworów” Stanislava Marijanovica oraz „Kłopot” Iwony Chmielewskiej.

Na zajęciach plastycznych powstały jeże z książek, potworki z gazet i gąbek, zimowe drzewa wykonane z makaronu , kasz i ziaren. Wykorzystując jeden kształt szablonu - plamy po żelazku ,dzieci tworzyły swoją książkę. Powstały budowle z papierowych rolek i kartonów oraz ilustracje do „Baśni” J.Ch. Andersena. W trakcie zajęć uczestnicy ferii przedstawiali śmiesznego siebie w ramce do zdjęć.

W czasie ferii dzieci chętnie i często sięgały po gry planszowe .

Na zakończenie ferii zimowych w bibliotece 04.02.2017r. zorganizowano Bal karnawałowy z poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców.