menu

Szczycieński Odjazdowy Bibliotekarz 2017

2017-05-05 15:26:44 (ost. akt: 2017-05-25 12:28:01)
Szczycieński Odjazdowy Bibliotekarz 2017

Szczycieński Odjazdowy Bibliotekarz 2017

Biblioteka po raz VI zorganizowała rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz sympatyków książek i rowerów w ramach ogólnopolskiej akcji” Odjazdowy Bibliotekarz”.


Rajd wystartował 20 maja o godz. 11.00 z pasażu przy Filii Bibliotecznej nr 2, ul. Solidarności 6.
Uczestnicy wyposażeni w ozdobne plakietki, balony, szprychówki i chorągiewki, wyruszyli ulicami miasta, eskortowani przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.
Po drodze cykliści zatrzymali się na moście i podziwiali uroki rzeki Wałpusza. Następnie, drogami leśnymi, ruszyli do siedziby Fundacji „Kreolia” w Jerutkach.
Na miejscu rowerzyści odpoczywali przy ognisku, gdzie mogli posilić się pieczonymi kiełbaskami oraz słodkościami ufundowanymi przez PSS Społem w Olsztynie.

Po zregenerowaniu sił uczestnicy rajdu wzięli udział w konkursach i zabawach literackich i ruchowych. Zwycięzcy otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Szczytnie. Nagrodzono również osoby, które uczestniczyły we wszystkich rajdach organizowanych przez bibliotekę.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie zabytkowego kościoła, po którym oprowadziła pracownica fundacji.
Tradycyjnie, jak co roku, na uczestników czekały ciekawe książki, które mogli zabrać do domu a po przeczytaniu przekazać je innym. Tradycją rajdów jest również wspólne tworzenie wiersza, którego treścią są wrażenia i przeżycia zdobyte podczas rajdu.
Imprezę zakończono wspólnym głośnym czytaniem legendy pt. „ Diabelski podstęp”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za miłą atmosferę podczas „odjazdowej” imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy do Fundacji na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych "Kreolia Kraina Kreatywności" za możliwość zorganizowania pikniku na terenie Fundacji w Jerutkach.