menu

Projekt "Teatrzyk pod Kłobukiem"

2017-09-15 11:31:34 (ost. akt: 2017-09-15 11:39:12)
"Teatrzyk pod Kłobukiem" - plakat

"Teatrzyk pod Kłobukiem" - plakat

Biblioteka otrzymała dofinansowanie na realizację projektu TEATRZYK POD KŁOBUKIEM, którego działania będą prowadzone

w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018" oraz ze środków samorządów Ełku, Olsztyna i Szczytna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Celem projektu jest umożliwienie dzieciom poznanie dawnej kultury i historii regionu. W ramach przedsięwzięcia powstanie spektakl teatralny, oparty na motywach baśni Ireny Kwintowej „O psotnym kłobuku, warmińskim wietrze, Annie rybaczce i dzielnym Marcinie”.
Głównymi formami działań będą warsztaty teatralne, muzyczne i scenograficzne, które uwieńczy premiera spektaklu z udziałem uczestników warsztatów. W bibliotece wystawione będą jeszcze 2 spektakle dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Dodatkowym elementem edukacyjnym projektu będą dwa spotkania z Ewą Sotomską, autorką zbioru bajek mazurskich.
Nabór na warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat zostanie przeprowadzony 19 września 2017r.(wtorek)godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie ul. Polska 8.
Prowadzenie warsztatów:
teatralne: Wojciech Grochowalski
scenograficzne: Olga Kokoryn
muzyczne: Adam Cudak