menu

Spotkanie z Ewę Sotomską

2017-10-02 13:03:27 (ost. akt: 2017-10-02 13:10:25)

29 września 2017r. gościliśmy w naszej bibliotece Panią Ewę Sotomską, która zebrała i przygotowała do druku oraz wstępem opatrzyła książkę „Kierz róży. Bajki mazurskie z Działdowszczyzny”.


Autorka przybliżyła uczniom szczycieńskich szkół podstawowych (SP nr 2, SP nr 3 i SP nr 6) historię powstania bajek mazurskich. Uczniowie zapoznali się z następującymi tekstami bajek: „Trzy cytryny”, „O głuptasku”,„Dziewczę z Działdowa” oraz „Pomocny kotek”.

Ewa Sotomska zachęciła uczniów do wypowiedzi na temat pełnych humoru bajek.
Dzieci brały czynny udział w dyskusji, a najaktywniejsi uczestnicy spotkania otrzymali od autorki symboliczne nagrody w postaci notesików.
Zadaniem uczniów było też rozpoznanie bohaterów bajek i dopasowanie odpowiedniej ilustracji do przeczytanego tekstu.

Spotkanie z Ewą Sotomską zostało przeprowadzone w ramach projektu TEATRZYK POD KŁOBUKIEM, którego działania prowadzone są z programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018" oraz ze środków samorządów Ełku, Olsztyna i Szczytna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.