menu

FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE 2018

2018-02-10 09:21:55 (ost. akt: 2018-02-13 13:05:38)

Ferie to wyjątkowy czas, dlatego Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie przygotowała fantastyczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Wśród propozycji były m.in. warsztaty plastyczne, gry planszowe, zabawy oraz głośne czytanie.

Wesołe FERIE W BIBLIOTECE rozpoczęły się zabawą z językiem angielskim, którą poprowadziła pani Ewelina Jay - właścicielka firmy English Your Way. Czytanie kolorowych książeczek z pluszowymi pacynkami oraz wspólne "śpiewanie alfabetu" zachęcały dzieci do aktywnego udziału w zajęciach.
Atrakcyjne było też spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Korpele – Lasy Państwowe panią Agnieszką Masalską, która przybliżyła dzieciom temat dokarmiania zwierząt zimą. Następnie uczestnicy wykonali karmniki dla ptaków.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z dietetyki przeprowadzone przez panią Angelikę Andrzejewską – Karpińską, która przeczytała dzieciom opowiadanie pt. "Smacznego kolego" oraz przybliżyła zasady zdrowego odżywiania. Dodatkowym urozmaiceniem zajęć było układanie piramidy żywieniowej oraz malowanie plakatów.
Mieliśmy też przyjemność gościć pana Marcina Cegielskiego - senseia Szczycieńskiego Klubu AIKIDO YUDOKAN, który przedstawił uczestnikom ferii techniki i chwyty wykorzystywane w AIKIDO. Dzieci aktywnie brały udział w zajęciach a następnie tworzyły kolorowe „Kolaże sportowe”.
„Zaczytaj się w bibliotece” to zajęcia literackie, na których dzieci wysłuchały ulubionych bajek, zarówno tych czytanych przez bibliotekarzy, jak i przedstawianych w formie teatrzyku. Zaprezentowano m.in. „Bajki z morałem”, „Ilustrowane baśnie Andersena”, „Kraina zagadek:116 wierszowanych zagadek”, „Jak przetrwasz mroźna zimę, Kopciuszku?” a także bajkę „Calineczka” przedstawioną w formie teatrzyku cieni.
Dzieci zainspirowane opowieścią, projektowały kukiełki z plastikowych łyżek, włóczek i kolorowych tkanin a następnie wspólnie przedstawiały swoje prace bawiąc się w teatr cieni.
Na zajęciach plastycznych wykorzystano rozmaite materiały, co budziło wśród dzieci ogromną ciekawość. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, tworząc z papierowych talerzyków i piórek swój własny łapacz snów, ognistego smoka 3D z papierowych rolek, lepiły bałwana z masy porcelanowej a także wspólnie tworzyły fantastyczne zwierzaki oraz makietę "Bajkowej krainy".
Nie zabrakło też ciepłych zimowych lampionów, które uczestnicy wykonali ze słoiczków, sznurka i bibuły. Tradycją stało się też wspólne projektowanie masek na bal karnawałowy.
„Zostań mistrzem” – to spotkania przy grach planszowych, które cieszyły się bardzo dużą popularnością. Codzienne rozgrywki budziły wielkie emocje, a gry były dobrane odpowiednio do wieku każdego uczestnika.
Dzieci zmagały się w takich grach jak: „5 sekund” - szybka i dynamiczna gra, „Dobble”- znana gra rozwijająca refleks i spostrzegawczość, „Ciuciubabka” - gra edukacyjna, „4 w linii”- świetna gra logiczna oraz „Story Cubes” - kostki z obrazkami do opowiadania fantastycznych historyjek.
Na zakończenie FERII W BIBLIOTECE zorganizowano Bal karnawałowy, na którym nie zabrakło wesołych zabaw i dzieci przebranych za bohaterów bajek.

Biblioteka to skarbnica wiedzy, kraina bajek i przygody, a przede wszystkim miejsce przyjazne dzieciom i młodzieży. Dlatego stworzyliśmy naszą bogatą galerię, w której można zobaczyć jak ciekawie i w miłej atmosferze nasi uczestnicy spędzili wyjątkowe ferie. Serdecznie zapraszamy!!