menu

SZCZYCIEŃSKI ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ 2018

2018-05-21 16:25:20 (ost. akt: 2018-11-07 11:28:03)

W sobotę 16 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Szczytnie po raz siódmy zorganizowała rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz sympatyków książek i rowerów w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Uczestnicy wyposażeni w ozdobne plakietki, szprychówki, chorągiewki i pomarańczowe balony, wyruszyli sprzed biblioteki w trasę. Kolorowy peleton przejechał ulicami miasta a następnie przez Rudkę, Prusowy Borek do Zagrody Edukacyjnej „Kamez” w Wawrochach .

Na miejscu uczestnicy mieli okazję wysłuchać audycji radiowej „Niedziela Odkrywców”, w której właścicielka zagrody edukacyjnej Elżbieta Kobus przybliżyła postać Bogumiła Linki słynnego działacza mazurskiego.
Rajdowicze posileni pieczonymi kiełbaskami oraz słodkościami ufundowanymi przez „Społem”PSS w Olsztynie brali udział w zabawach literackich oraz przeciąganiu liny.
Na zakończenie tradycyjnie tworzyliśmy rajdowy wiersz. Wszyscy uczestnicy „Odjazdowego Bibliotekarza” otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.

Piękna i słoneczna pogoda zachęciła sympatyków książek i rowerów do licznego uczestnictwa w rajdzie , w tym dużej grupy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Szczytnie . Serdecznie dziękujemy wszystkim za miłą atmosferę podczas „odjazdowej” imprezy. Dziękujemy również właścicielom Zagrody Edukacyjnej „Kamez” za możliwość zorganizowania pikniku oraz „Społem”PSS w Olsztynie za pyszny poczęstunek.

Zapraszamy do przeczytania artykułu na stronie internetowej "Kurka Mazurskiego"

http://kurekmazurski.pl/odjazdowy-bibliotekarz-2018061859199/