menu

GRA MIEJSKA „BARWY NARODOWE ZNAM - Z BIBLIOTEKĄ GRAM"

2018-10-08 09:25:41 (ost. akt: 2018-10-19 15:38:14)

18 października 2018 r. odbyła się Gra Miejska „BARWY NARODOWE ZNAM - Z BIBLIOTEKĄ GRAM" zorganizowana z okazji jubileuszu 100- lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczestnicząca w grze miejskiej młodzież szczycieńskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zdobyła wiedzę na temat historii Szczytna i okolic w latach dwudziestych, którą przed rozpoczęciem zabawy, przybliżył wszystkim Witold Olbryś Prezes Mazurskiego Stowarzyszenia Regionalnego.
Po obejrzeniu prezentacji pt. „Mazurzy a Niepodległa” sześć drużyn wystartowało z mapą w ręku po wyznaczonych punktach na terenie miasta, w których wykonywali ciekawe zadania. Po zaliczeniu każdego etapu grupy otrzymały elementy zdjęcia, które tworzyły historyczną panoramę Szczytna. Dodatkową atrakcją dla młodzieży było rozwiązywanie zadań w pokoju zagadek zorganizowanym w Bibliotece.

Punkty gry miejskiej znajdowały się w Muzeum Mazurskim, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz na ulicach: Polskiej, Fryderyka Leyka, Reinholda Barcza i Bogumiła Linki.
Wszystkie grupy miały do rozwiązania zadanie specjalne. Po otrzymaniu zdjęcia przedstawiającego różne miejsca na terenie Szczytna w latach dwudziestych, mieli odnaleźć je i sfotografować współcześnie. Wszystkim drużynom udało się z powodzeniem wykonać to zadanie.
Nagrodę główną, bon na dwie pizze ufundowany przez Pizzerię Da Grasso w Szczytnie, otrzymała grupa z Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie. Pozostali uczestnicy również otrzymali upominki.